Üdvözöljük – Magyar – Hungarian

Ez a weboldal David Gooding professzor és John Lennox professzor több könyvét teszi elérhetővé. Jelenleg egy könyv áll rendelkezésre magyar nyelven, és reméljük, hogy hamarosan több is elérhető lesz.


Krisztus iskolájában: Krisztus tanitása a szentségről a János 13-17 alapján

In the School of Christ

Közvetlenül azelőtt, hogy Júdás aljasan elárulta, a hatóságok pedig letartóztatták Jézust — ami azután halálához vezetett –, Ő meghívta tanítványait, hogy csatlakozzanak hozzá Jeruzsálemben egy kölcsön kapott házban és együtt ünnepeljék meg a páskát. Az Úr ezt az alkalmat használta fel arra, hogy sok fontos dologra oktassa őket a keresztyén hit lényegével, a vele való folyamatos kapcsolat természetével, valamint jellemük és személyiségük átalakulásával kapcsolatban, hogy egyre jobban tükrözzék az ő dicsőségét. Amikor eljött az ideje annak, hogy távozzanak a házból, az Úr még mindig nem fejezte be a tanítását, hanem amint végighaladtak Jeruzsálem sötét utcáin, amelyek tele voltak ellenségeskedéssel iránta, tovább folytatta. Elmondta nekik, miként fogja őket felhatalmazni arra, hogy bizonyságot tegyenek róla a velük szemben is gyakran gyűlölködő világban. Jézus volt a tanító, a tanítványok voltak a tanulók. Ez Krisztus iskolája volt. Ebben a könyvben az a célunk, hogy csatlakozzunk Jézus tanítványaihoz az ő iskolájában, és velük együtt tanuljuk a leckéket.


A Zsidókhoz írt levél mai üzenete: Rendíthetetlen ország

An Unshakable Kingdom

A Zsidókhoz írt levél tartalmazza az Újszövetség legkedveltebb és legnehezebb igeszakaszainak egy részét. Keresztyének nemzedékeinek szívét hevítette fel bemutatva Krisztus istenségét, emberségét és szenvedéseit, valamint hogyan töltötte be a régi szövetséget, amikor az új szövetség különb áldozatává és főpapjává lett. Ez a levél az olyan emberek hűséges engedelmességének példája révén, mint Ábrahám és Sára – akik várták „azt a várost, amelynek tervezője és alkotója az Isten" –, ma is sokakat ösztönöz nagyobb odaadásra a hit útján. Ám ugyanez a level komoly figyelmeztetéseivel sokaknak okozott gyötrelmet, egyesek pedig megkérdőjelezték miatta a hitüket, ha nem magát az üdvösségüket. Ez a gyakorlatias és olvasmányos bibliamagyarázat megvilágítja a Zsidókhoz írt levél hitbeli zarándokutunkon való haladásunkkal kapcsolatos mélyreható kérdéseit. Miközben lépésről lépésre vezet minket, messzebbre megy a levél tényleges határainál, hogy feltárja az ószövetségi történelem, próféciák, szertartások és költészet gazdag területeit, melyekről a levél oly sok meglátása származik. Felbecsülhetetlen értékű segítség annak megértéséhez, hogy a levél szépségei és nehézségei egyaránt ezt a hitet hivatottak erősíteni. Ahogyan ugyanis a level eredeti olvasói megtudták, a hit csakis abban az igaz és eljövendő Királyban talál biztos támpontot, akinek országa akkor is állni fog, amikor minden egyéb megrendül és darabokra hullik.


Keresztyénség: illúziók vagy tények?

Christianity: Opium or Truth?

Ennek a könyvnek az első kiadása a beszámolók szerint segítséget jelentett annak a több mint fél millió embernek, akik kézhez kapták. Sokan írtak közülük, hogy beszámoljanak azokról a nehézségekről, amelyek akadályt jelentettek számukra a keresztyén üzenet elfogadásához vezető úton. Ez az átdolgozott és bővített kiadás – amely David Gooding professzor és dr. John Lennox tollából származó írásokat tartalmaz –, arra hivatott, hogy öszintén szembenézzen ezekkel a kérdésekkel, megmutassa, hogy azok nem legyőzhetetlenek, és hogy létezik intellektuálisan elfogadható út, mely a Krisztusba vetett személyes hithez vezet.


Az eljövendő árnyéka: Hogyan tanítsuk a biblia Szent Sátort

How to Teach the Tabernacle

A Szent Sátort tanítani? Gyermekeknek? Képtelen, irreális dolognak tűnik – ami erthető is, hiszen a Szent Sátort leíró bibliai fejezetek első látásra mintha egyébből sem állnának, mint egy ókori hajlék homályos részleteinek hosszú felsorolásaiból. A lehető legalkalmasabb téma, amivel halálra untathatjuk a gyermekeket! Azonban ez az ősi hajlék a keresztyén hit lényeges és alapvető tanításait mutatja be a szokásostól talán eltérő módon. Segít felismerni az Ó- és Újszövetség közötti kapcsolatot, és nagyobbak számára történelmi összefüggéseibe is helyezhető. Lehetőséget ad a különféle vizuális szemléltető eszközök (képek, makettek, színezők) használatára. E tanításnak nem kell bonyolultnak és unalmasnak lennie. A könyv elsősorban tanítóknak szól. Segítséget nyújt azzal, hogy a bibliai tanítást gyermekek számára is érthető módon illusztrálja, és gyakorlati alkalmazást társít hozzá.




David W. Gooding (1925-2019) a belfasti Queen's University ószövetségi görög nyelvének professora és az Ír Királyi Akadémia tagja volt. Nemzetközi szinten tanította a Bibliát, és előadásokat tartott annak hitelességéről, valamint a filozófia, a világvallások és a mindennapi élet szempontjából való jelentőségéről. Tudományos és népszerű műveket publikált, amelyek több nyelven jelentek meg.

John Lennox, az Oxfordi Egyetem matematika professzora (emeritus), nemzetközileg elismert előadó a tudomány, a filozófia és a vallás kapcsolódási pontjairól. Rendszeresen tanít számos egyetemi intézményben, a Trinity Forum vezető munkatársa, és egy sor könyvet írt a tudomány és a kereszténység kapcsolatáról. Számos előadást tartott Észak-Amerikában, Kelet- és Nyugat-Európában, valamint Ausztrálázsiában a matematikáról, a tudományfilozófiáról és a kereszténység szellemi védelméről. Számos könyvet írt a tudomány, a filozófia és a teológia kapcsolódási pontjairól. Ezek közé tartozik God’s Undertaker: Has Science Buried God? (2009), God and Stephen Hawking, a The Grand Designra adott válasz (2011), Gunning for God, az új ateizmusról (2011) és Seven Days that Divide the World, a Genesis első fejezeteiről (2011). Emellett számos bibliai témákat vizsgáló könyvet írt, köztük az Against the Flow (2015), Daniel, a Determined to Believe? (2017), a szabad akarat és Isten szuverenitása témájában, a József (2019), a Teremtés könyvének történetéről, valamint a David Goodinggal közösen írt „Key Bible Concepts“ sorozatot (az 1990-es években). Legutóbbi címei: Have no Fear (2018), a mai evangelizációról, a Can Science Explain Everything? (2019), a tudomány és a kereszténység kapcsolatáról, valamint a David Goodinggal közösen írt hatrészes „Quest for Reality and Significance“ sorozat (2018-9). Ezenkívül több mint hetven publikált matematikai tanulmány mellett társszerzője két kutatási szintű algebrai szövegnek az Oxford Mathematical Monographs sorozatban. John Lennox további publikációit ide kattintva tekintheti meg (külső oldal link).


Ez a weboldal hozzáférést biztosít David Gooding professzor és John Lennox professzor számos könyvéhez. Jelenleg négy magyar nyelvű könyv érhető el, reméljük hamarosan továbbiak is elérhetők lesznek.


Iratkozzon fel e-mail címével, hogy híreket és frissítéseket kapjon.

Írjon nekünk egy e-mailt, és a lehető leghamarabb válaszolunk.